Začátky

07.08.2023

 V srpnu to bude 1 rok, co jsem sehnal dílnu a začal dělat kroky k tomu, že bez jakékoliv znalosti z oboru začnu sám podnikat a šít zástěry.


A ty začátky byly vtipné. Regál za 700 Kč z hobby obchodu, stroj - repass od bývalého zaměstnavatele za 3000 Kč. Stoly 2 zadarmo od ajťáků na patře, kteří se stěhovali a ty stoly již nepotřebovali. Nářadí nové, ale většinu z Číny, taky za pár tisíc. Místo organizéru jsem koupil pořadač na příbory. 😃 Funkci plní dodnes.


Odpadkové koše z krabic a WiFi dodnes beru kamarádovi z místnosti pode mnou, který o tom samozřejmě ví. 😅Zkrátka punk na "entou" a takový byl i můj přístup, že vlastně o nic nejde. Avšak když Vás to začne bavit a naplňovat a jsou i pozitivní ohlasy na to, co děláte, tak už to není "sranda business", ale starost a péče, skoro jako o vlastní dítě. A to dítě má hlad, potřebuje rozvíjet a Vy máte obavy a představy, co z něj vyroste.


Takže po roce hodnotím, že

  • nejtěžší je se rozhodnout začít podnikat, ale ty akce ze začátku po tom rozhodnutí, jsou maličkosti
  • je důležité nastavit si cíle a dělat všechny kroky ke splnění
  • a nebýt líný a čekat, že se věci pohnou samy.

Nyní se to snažím změnit a rozvíjet naplno a tak pod svojí značkou Vkuzi.cz tvořím kožené výčepní zástěry a kožené dámské kabelky.